Lista polubionych mieszkań

Lista jest pusta

button 3

piwna 3

Piwna 3

Wyjątkowe mieszkania

Piętro Numer Metraż Liczba pokoi Pow. dodatkowa Pobierz PDF Status
1 Mieszkanie nr 1 53,81 3 4,44 Pobierz PDF Sprzedane
1 Mieszkanie nr 2 70,97 3 9,06 Pobierz PDF Dostępne
1 Mieszkanie nr 3 58,62 3 13,82 Pobierz PDF Sprzedane
2 Mieszkanie nr 4 53,81 3 7,48 Pobierz PDF Sprzedane
2 Mieszkanie nr 5 71,40 3 9,54 Pobierz PDF Sprzedane
2 Mieszkanie nr 6 58,62 3 13,84 Pobierz PDF Sprzedane
3 Mieszkanie nr 7 53,81 3 7,44 Pobierz PDF Sprzedane
3 Mieszkanie nr 8 69,91 3 10,60 Pobierz PDF Sprzedane
3 Mieszkanie nr 9 58,62 3 13,82 Pobierz PDF Sprzedane

O inwestycji

Piwna 3 to nowoczesny, kameralny budynek w ścisłym centrum miasta. To 9 wyjątkowych mieszkań od 53 do 71 m2, Z balkonami i loggiami oraz 11 miejsc parkingowych dla mieszkańców. Położenie budynku w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego zapewni przyszłym mieszkańcom łatwy dostęp do infrastruktury miejskiej. Doskonała lokalizacja przy ulicy Piwnej gwarantuje również bliskie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych - Parku miejskiego oraz Rynku.

 

Lokalizacja

Zagospodarowanie terenu

Komfort i bezpieczeństwo

Położone na trzech kondygnacjach, doskonale zaprojektowane, pełne światła, przemyślane w każdym szczególe przestrzenie - elastyczne pod względem dopasowania do upodobań mieszkańców i  wykonane z materiałów wysokiej jakości. Duże przeszklenia, funkcjonalne aneksy kuchenne, ogrzewanie podłogowe w łazienkach w standardzie, system monitoringu to tylko niektóre atuty projektu Piwna 3.

Ekskluzywny charakter

Jakość i estetyka wykończenia części wspólnych, klatki schodowej, zastosowanie szkła i  piaskowca w strefie wejścia decydują unikatowym i ekskluzywnym charakterze budynku Piwna 3. Dodatkowy komfort zapewniają udogodnienia: między innymi szybkobieżna, cicha winda, schowki lokatorskie na każdym piętrze, wygodny parking wielostanowiskowy w budynku.

Oddech w centrum miasta

Projekt Piwna 3 kieleckiego biura BPB,  harmonijnie wkomponowuje się w  najstarszą zabudowę Ostrowca. 
Tym, którzy w miejskim żywiole czują się jak w domu, mieszkania przy Piwnej 3 oferują wyjątkowy standard życia w bliskim sąsiedztwie historycznej części. W sercu miasta może być tak spokojnie.

Atuty inwestycji

Zabytkowy Rynek  5 min

Browar Saskich  (1908 r) obecnie siedziba MCK i BWA 2 min

Park miejski 12 min

Kolegiata Św. Michała 7 min.

Willa Żakowskich ( 1913 r. ) 3 min

Willa Saskich, zbudowana wg projektu Władysława Hermana - 2 min

Gmach Poczty na al. 3 Maja ( 1925-1927) - 15 min

Bank Pfeffera, eklektyczna budowla z końca XIX wieku – 15 min

Historia

Ostrowiec piwem stał

Prekursorem piwowarstwa w Ostrowcu był Jerzy Dobrzański. To on przy dawnej Browarnej, na początku XIX wielu postawił browar. Piwo warzono również także w innych punktach Ostrowca. Te piwowarskie tradycje rozwinęła rodzina Saskich , która 1908 roku wybudowała browar z prawdziwego zdarzenia. Okazały budynek stanął przy ulicy Siennieńskiej. Kompleks browaru, to typowy przykład dziewiętnastowiecznej architektury przemysłowej.

Przedsiębiorstwo „Browar Parowy Stanisław Saski i Spółka” jeszcze przed wybuchem drugiej wojny światowej zmieniła szyld na „Browar Parowy, Słodownia, Młyn i Fabryka Wód Gazowych w Ostrowcu nad Kamienną”. Browar początkowo zatrudniał 25 robotników, dwie osoby personelu technicznego oraz czterech urzędników. Warzono wówczas rocznie około 50 tysięcy hektolitrów piwa jasnego i ciemnego. Przedsiębiorstwo szybko rozwijało się i kontynuowało produkcję piwa także w trakcie wojny. Na początku 1945 roku browar warzył  już 1,5 tysiąca hektolitrów piwa miesięcznie, zatrudniając stu pracowników.

W rok po wojnie, przedsiębiorstwo zostało znacjonalizowane. I przeszło na własność Skarbu Państwa.
Piwosze, którzy pamiętali smak przedwojennego piwa mówili, że po nacjonalizacji nigdy już nie było tak dobre… Było mętne, a w butelkach prawie zawsze coś pływało. W końcu lat siedemdziesiątych XX wieku nastąpiła ostateczna likwidacja ostrowieckiego browaru. Od tego momentu rozpoczął się proces postępującej degradacji zabudowań kompleksu: browaru wraz z suszarnią, słodownią, zabudowaniami magazynowymi oraz młynem, budynkiem administracyjnym i portiernią. W ostatnich latach coraz częściej dziewiętnastowieczne kompleksy poprzemysłowe adaptowane są na obiekty użyteczności publicznej. Obecnie Ostrowiecki Browar jest sercem miasta i ośrodkiem kultury. Biblioteka publiczna, Biuro Wystaw Artystycznych to tylko niektóre z instytucji mieszczących się w dawnych przestrzeniach Browaru Saskich.

PIWNAwyjątkowe mieszkania3

Sprawdź dostępne mieszkania

BIURO SPRZEDAŻY
KIELCE

Iwona Wielgus
Specjalista ds. sprzedaży
Lwy Inwestycje
biuro czynne w godz. 9 – 17


tel. kom. 693 000 150
tel. +48 41 250 70 55
e-mail: i.wielgus@lwyinwestycje.pl

Katalog